Bowling w Poznaniu dla każdego
Kręgle są łatwym oraz przyjemnym sportem, a i cena tej rozrywki nie jest wygórowana.
Zastanawiasz się, gdzie możesz zagrać w kręgle w Poznaniu? Odwiedź Niku Bowling!
Niku Bowling proponuje promocje, dzięki którym nawet kilkugodzinna gra w kręgle okaże się atrakcyjna cenowo a całość uatrakcyjni bogata karta przekąsek oraz napojów.
Niku Bowling zaprasza do gry:
-
klientów indywidualnych,
-
całe rodziny,
-
firmy,
-
wszystkich, chcących spędzić wolny czas w świetnej atmosferze.
Dla chcących po raz pierwszy odwiedzić kręgielnię lub też podnieść już zdobyte umiejętności, przybliżamy najważniejsze zasady bowlingu.
Zasady gry w kręgle
Bowling polega na toczeniu kuli po torze w taki sposób, aby za pierwszym razem strącić jak najwięcej kręgli. Wówczas rywalizacja staje się jeszcze bardziej ekscytująca. W bowling może grać każdy bez względu na wiek. To sport zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży.
Kula – podstawa bowlingu
Kula do gry ma trzy otwory, do których należy włożyć palce – kciuka i dwa środkowe. Należy ją trzymać tak, aby bez obciążania nadgarstka móc swobodnie wykonać rzut. Równie istotna dla komfortu i efektywności gry pozostaje waga kuli. Jeśli jest dobrze dobrana, podczas rzutu nie zostaje obciążony nadgarstek.
Rzut
Kiedy zawodnik znajduje się na rozbiegu, zauważy rząd podświetlonych punktów wskazujących na miejsca, w jakich znajdują się kręgle. Podczas rzutu warto sugerować się punktami znajdującymi się na początkowych metrach toru.
Jeśli chodzi o bowling, to wyróżnia się kilka „szkół” mówiących o tym, ile kroków należy wykonać podczas rozbiegu. Tym, którzy dopiero zaczynają grać w kręgle, poleca się wykonanie 4 kroków – pierwsze 3 prosto, a przy ostatnim należy prawą nogę zostawić lekko w tyle, aby zrobić miejsce na oddanie rzutu. W przypadku praworęcznych graczy układ kroków wygląda następująco: prawa, lewa, prawa, lewa. Zawodnicy leworęczni zaczynają od lewej, później, prawa, lewa, prawa. Podczas oddawania rzutu bardzo ważne jest, aby skoordynować je z krokami.
Punktacja
Na grę w bowling składa się 10 rund. Do strącenia jest 10 kręgli i na początku każdej rundy gracze starają się przewrócić ich jak najwięcej. Jeśli już po pierwszym rzucie gracz strąci wszystkie kręgle, runda jest zakończona. Wówczas na tabeli wyników pojawia się znak „X”. To tzw. „strike”. Jeśli w pierwszym rzucie nie zostały strącone wszystkie kręgle, następuje drugi, czyli dobicie. Strącenie reszty kręgli w drugim rzucie określa się jako „spare”, a jeśli to się nie uda, mamy do czynienia z wynikiem „open frame”. Gracz uzyskuje tyle punktów, ile było strąceń.
Bonusy w punktacji
Strike – gracz zyskuje 10 punktów (komplet) plus punkty równe liczbie kręgli strąconych w kolejnych dwóch rzutach
Spare – do gracza trafia 10 punktów plus punkty odpowiadające liczbie strąconych kręgli w następnym rzucie
W jednej grze można zdobyć maksymalnie 300 punktów, tzn. 12 strike.
Rezerwacji prosimy dokonywac poprzez formularz rezerwacji on-line